اَللّهُمَّ اَعِنَّا عَلی تَأدِیَةِ حُقوقِهِ اِلَیْه

ادای حقوق به امام زمان علیه السلام

اَللّهُمَّ اَعِنَّا عَلی تَأدِیَةِ حُقوقِهِ اِلَیْه

ادای حقوق به امام زمان علیه السلام

امیر المومنین علیه السلام بودند! اما کسی نبود! نشود که امام عصر هم بیایند ولی ما نباشیم.
اَللّهُمَّ اَعِنَّا عَلی تَأدِیَةِ حُقوقِهِ اِلَیْه.
«خدایا! ما را در ادای حقوقی که امام زمان علیه السلام بر ما دارد، یاری فرما!»

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

سوال: تا به کی دنبال کنیم؟؟؟؟؟؟

جواب: تا زمانی که تمام جامعه با قرآن انس پیدا کنند.


امام خامنه ای:

کسانی که علاقه‌مند به قرآنید و متولّی امور قرآنید، این رشته را رها نکنید، این کار را به‌طور جدّی دنبال کنید؛ نگویید حالا به اینجا رسیدیم، خب دیگر تمام شد؛ نه، کارِ درباره‌ی قرآن، کارِ برای قرآن تمام‌شدنی نیست؛ خیلی باید تلاش کنیم، خیلی باید کار کنیم؛ همه تلاش کنند، همه کار کنند؛ با قرآن اُنس بگیریم. همه‌ی خانواده‌های ما، جوانهای ما، مردم ما بایستی با قرآن مأنوس بشوند. این حفظ قرآن مایه‌ی اُنس با قرآن است، تکرار این جلسات مایه‌ی اُنس با قرآن است. این اُنس با قرآن منافع زیادی دارد، فواید زیادی دارد؛ همان آشناییِ با آن معارف را ان‌شاءالله به ما خواهد داد. ۱۳۹۶/۰۲/۰۷


متولیان امور قرآنی


و این حرکت قرآنی در کشور ما بایستی ادامه پیدا کند؛ ما از قرآن دوریم؛ ما از قرآن بیگانه‌ایم؛ ما با مفاهیم قرآن ناآشنا‌ییم؛ باید کاری کنیم؛ آن‌قدر تلاش کنیم که مفاهیم قرآنی جزو مفاهیم رایج و گفتمانهای عمومیِ ملّتهای مسلمان و کشورهای ما قرار بگیرد. من در این مورد ان‌شاءالله در یک‌ فرصتی صحبت خواهم کرد.

  • hosain hosaini
  • ۰
  • ۰

یادی کنیم از فتنه 88. چرا که این روز ها فتنه گران به مظلوم نمایی روی آورده اند!

 

گویی حافظه برخی نم کشیده است و «فتنه بزرگ» را فراموش کرده اند.


فتنه ای که توهم تقلب، عده ای را دچار خطای دید کرد.


فتنه ای که شبهه «امکان تقلب در حکومت اسلامی» را در اذهان نقش بست و اعتماد مردم به نظام را هدف قرار داد.


فتنه ای که که در زیر سایه پرچم سبزرنگ سیادت امام حسین علیه السلام و نخست وزیری امام خمینی و اطاعت از قانون و حمایت از رای مردم به پا خواست و خود را موجه اعلام، و فضا را غبار آلود کرد، اما بارها توسط سران آن، دم از تقلب زده شد و حامیان آن نیز در خارج، از قصدسوء این جریان پرده برداری کردند و بیان کردند که «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است».


فتنه ای که این گونه حق و باطل را به هم آمیخت تا مردم را به آزمایش و فتنه دچار کند و بتواند هم چون دیگر کشورها، نظام - اسلامی- را برندازی کرده و دست نشانده های خویش را بر روی کار بیاورد.


فتنه ای که 324 هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد که می‌توانست دو میلیون و 162 هزار فرصت شغلی پدید آورد.


فتنه ای که در آخر، فتنه گران آن کسانی بودند که در دیگ نذری عزای امام حسین علیه السلام ادرار کردند و پرچم عزای او را آتش زدند. بر علیه ولی فقیه زمان شوریدند و حکومت اسلامی که متعلق به امام زمان علیه السلام هست را دچار اختلال کردند مردم را عریان کرده و سران آن به حمایت از  آنها برخاسته و هنوز توبه نکرده اند. اما رفتار رأفت آمیز نظام به مصلحت، آنها را هیچگاه در دادگاه صالحه محاکمه نساخت و دهان برخی جاهلان مقصّر در داخل و عامدان معاند را در خارج  بازگذاشت. زین رو عده ای هنوز حامی آنها هستند و قانون اساسی و حکم مصوب شورای عالی امنیت ملی را بی قانونی میشمارند، و در آخر خود را موافق اسلام و امام و رهبری معرفی می کنند.


یاللعجب از این همه بی حیایی.


فتنه ای که بار دیگر این حرف امام راحل را ثابت کرد که «محرم صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است».


فتنه ای که از آن با نام «کودتای مخملین» یا «پروژه براندازی نرم» یاد می شود.


فتنه ای که رهبری معظم فرمودند «چند سالی که بگذرد قلمهای بسته شده آگاهان بین‌المللی روان خواهد شد، باز خواهد شد، خواهند نوشت. ممکن است من آن روز نباشم، اما شماها هستید؛ خواهید شنید، خواهید خواند که چه توطئه‌ی بزرگی پشت فتنه‌ی سال 88 بود».


فتنه ای که ولی فقیه از آن با نام «فتنه بزرگ» یاد می کنند، اما هنوز عده ای کبک صفتانه آن را وقایع 88 و حوادث سال 88 نام میبرند و نمی خواهند فتنه بودن آنرا بپذیرند؛ و در عین حال داعیه پیروی از رهبری هم دارند!

 یاللعجب! از این همه بی حیایی.


فتنه ای که هتک حرمت به ساحت امام حسین علیه السلام و به تبع آن سیل حضور میلیونی مردم در یوم الله نهم دی، آتشش را به خاکستر تبدیل کرد؛ تا امروز عده ای با دامن زدن به آتش زیر خاکستر، رنگ و چهره، و موافق یا مخالف با نظام بودن خود را بار دیگر عنلاً ظاهر سازند.


اما بدان؛

این فتنه، فتنه آخر نخواهد بود.

و امروز صدها دانشجویِ عمّاردلِ فارغ التحصیل شده از «دانشگاه نه دی»، آماده ی روشنگری و نبرد با استکبار و صهیونیزم و نیز نوکرانِ «فی خوضهم یلعبونِ» آنها، یعنی امویان سبز پوش رفرمیست، دلاورانه ایستاده است.


اللهم اَعِنّا علی تأدیةِ حقوقه اِلیه.

  • hosain hosaini